KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12848305

nr 1284 8305

Sven-Ã…ke Lindengren (Ess-Ã…)

(f. 1929), Sverige

Oljemålning, "Från skärgården". Signerad, daterad ESS-Å 1972. Olja på duk, x4,5cm

Sven-Åke Lindengren (Ess-Å), svensk konstnär född 1929.

Utrop:

800 kr

Såld:

300 kr

måndag 28 oktober 2019
kl 19:23:08

23/10 20:33:04 1      Vinnande bud

Sven-Ã…ke Lindengren (Ess-Ã…)

Läs mer om Sven-Ã…ke Lindengren (Ess-Ã…)